Tisícročná kaplnka

Zadarmo

Za oddychom už nemusíš cestovať ďaleko, je hneď tu za mestom. Vezmi si vodu, niečo na opekanie, kamošov, nabi si smartfón a ideme!

Katalógové číslo: SNV2 Kategórie: , ,

Popis

Trasa je nenáročná a dobre značená. Nie je potrebné žiadne špeciálne oblečenie, či vybavenie. V oddychovej zóne – pri kaplnke je možnosť opekania na vyznačených ohniskách. Tiež sú k dispozícii stoly, lavičky a odpadkové koše. Celý areál je udržiavaný miestnym nadšencami a okrem religiózneho vyžitia si na svoje prídu aj milovníci histórie, či pokoja.

Cesta lesom je sporadicky využívaná miestnymi lesohospodármi, čo sa odzrkadľuje na širokých cestách, ale aj napriek tomu je možné pozorovať viacero stôp od lesnej zvery, najmä tej diviačej.

Tak nie je nad čím ďalej rozmýšľať. Ideálna trasa na nedeľné popoludnie, alebo prázdninový deň. Vezmi rodinu, kamošov, alebo starých rodičov a poďme spoločne za dobrodružstvom.

Takto vyzerá vychádzka keď ideš na bicykli:

 

Pozri si, aké bude počasie na Tvojej vychádzke

Mesto nenájdené, skús to znova
Predpoveď počasia Spišská Nová Ves
Nastav svoju pozíciu
3° takmer jasno
Najvyššia denná teplota: 13 • Najnižšia denná teplota: 1
65% vlhkosť vzduchu
Rýchlosť vetra: 3m/s Z
8. 05. 2021
 
Ned
14
Pon
17
Uto
20
Str
21
Štv
9
Počasie poskytuje OpenWeatherMap

Ďalšie informácie

Popis

Tisícročná kaplnka alebo Sans Souci je letohrádok z 18. storočia, ktorý zrekonštruovali nadšenci z priľahlej obce a vytvorili tam oddychovú zónu. Trasu k nemu je možné prejsť peši aj na bicykli. Jej trvanie odhadujeme asi na dve a pol hodiny peši a zdatnejším cyklistom cesta nezaberie viac ako hodinu. Osem kilometrová trať je okružného charakteru a východiskový bod je zároveň aj cieľom. Celkové stúpanie tvorí približne 414 metrov a  túto vychádzku by sme  zaradili ku krátkym a nenáročným.

Štart

Nemocnica s poliklinikou – Svet zdravia, Jána Jesenského 3151, Spišská Nová Ves

Dĺžka vychádzky

Časová náročnosť

Vhodná na

bicykel, pešo

Obmedzenia

žiadne

Ďalšie poplatky

žiadne

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.