FAQ

Často kladené otázky

Kúpil som vychádzku, čo ďalej?

Po zaplatení vychádzky Ti príde na e-mail správa s podrobnými inštrukciami. V nej dostaneš popis, pravidlá a hlavne kód, ktorým si odomkneš vychádzku. Kód zadaj na stránke go.wandrak.com. Ak si nedostal správu, skontroluj pre istotu aj priečinok SPAM.

Je na vychádzkach Wi-Fi?
Na väčšine vychádzok Wi-Fi nie je dostupné, pretože sa odohrávajú v meste, parku alebo v prírode. Preto je potrebné mať zapnuté mobilné dáta. Stránky sme prispôsobili tak, aby používali čo najmenej dát.
Koľko trvá jedna vychádzka?
Je to rôzne. V popise každej vychádzky sme sa snažili uviesť odhadovaný čas, potrebný na prejdenie celej vychádzky a tiež približnú vzdialenosť, akú prejdete. Závisí to samozrejme aj od tvojej rýchlosti a úspešnosti
Je potrebné brať so sebou na vychádzku mapu?
Nie je to potrebné, niekedy však môže pomôcť. Môžeš si so sebou zobrať mapu alebo turistického sprievodcu. Vychádzky sú však spravené tak, aby si mapu alebo sprievodcu nepotreboval. Pokiaľ je mapa vyslovene nutná, je použitá priamo v zadaní vychádzky.
Je platnosť kódu nejak obmedzená?

Áno, platnosť kódu je obmedzená dvomi faktormi. Kód je potrebné využiť do 30 dní od jeho zakúpenia. Kód je jednorázový – na jeden kód sa vychádzka dá prejsť len jedenkrát.

Potrebujem špeciálny telefón alebo appku?
Nie je potrebný žiadny špeciálny smartfón. Stačí obyčajný smartfón s prístupom na internet. Celá vychádzka sa spúšťa cez internetový prehliadač, teda nie je potrebná ani špeciálna aplikácia.
Vybíja sa mi batéria, čo robiť?
V prvom rade je dobré ísť na vychádzku pripravený a s nabitou batériou. :- ) Ak sa predsa len vybije, je možné vložiť kód na druhom telefóne. Vychádzka bude pokračovať od bodu, kde si skončil.
Je možné vychádzky absolvovať na bicykli?
Vychádzky určené pre bicykel sú tak aj označené už priamo na našej stránke. Na druhej strane teoreticky je to možné, ale pozor, pokiaľ nie je vychádzka označená ako cyklistická môže viesť napríklad po pešej zóne alebo po schodoch.
Je možné spustiť vychádzku na viacerých telefónoch naraz?
Nie. Taká možnosť nie je. Chceme, aby v skupine telefón používal iba “vedúci” skupiny. Ten prečíta všetkým zadanie a ich úlohou je vyplniť zadanie – nájsť správnu odpoveď na zadanú otázku.
Zadanie sa nedá vyplniť, miesto je nedostupné

Snažíme sa, aby sa takáto situácia nevyskytla. Ak nejaký bod na danej vychádzke je nedostupný, napríklad sa rekonštruuje, vychádzku vyradíme. Ak sa predsa niečo takéto stalo, budeme vďační, ak nám o tom dáš vedieť. A nezabudni, že vždy sa môžeš obrátiť na pomôcky pri každej úlohe.

Netuším, kadiaľ mám ísť
V prvom rade si pozorne prečítaj zadanie. Vždy sa snažíme, aby zadanie bolo jasné, zrozumiteľné, zábavné, ale aj trošku záhadné. Pokiaľ si už naozaj nevieš rady, je možné použiť pomôcky, ktoré sa nachádzajú pri každej úlohe. Tie ťa navedú
Je potrebné špeciálne oblečenie?
Nie, žiadne špeciálne oblečenie nie je potrebné. Potrebné je samozrejme myslieť vždy na možné výkyvy počasia, preto si určite nezabudni dáždnik, hlavne ak je to vychádzka v prírode a samozrejme dobrú obuv.